село Гуківка

Про те, як виникло село Гуківка, невідомо. Начебто десь якийсь Гук спалив маєток свого пана і втік на Слобідську Україну, заснував с.Гуківку. Назву село одержало,  можливо,від переважної кількості прізвищ Гук. Село кріпосним не було і входило до складу Вільшанської волості. В літописі є невеликий розділ, присвоєння цьому селу: «1913 р в цей рік сталося велике лихо в одному з наших хуторів – Гуківці. 22 квітня опівдні спалахнула пожежа, і за якихось 2-3 години зникло все. Цьому посприяв сильний вітер. 13 дворів з усіма будівлями згоріло. Причому пожежі не встановлено, але для всіх було ясно: це гралися з вогнем діти…»

      У 1930 р в с.Гуківка було організовано колгосп «Шлях до соціалізму». В 1934р в колгоспі з’явився перший трактор. Парниковод за успіхи в роботі  був  учасником ВДНГ в Москві у 1939р і нагороджений Свідоцтвом.

        Село Криворотівка виникло на початку ХХст. У літописі розповідається:» …. Років вісім тому засновано з мешканців хутора Гуківка і одного господаря сл..Вільшани Криворотівку…»  Чому село так називається, невідомо. Найбільша кількість дворів у ньому було 18. У 60-70-х роках село припинило існування. Недалеко від с.Криворотівки, в урочищі Глодівський Яр, був маєток глодівської пані, сестри поміщика Баровітінова. Будинок було розібрано в 30-х роках. Ближче до Протопопівки є яр, що має назву Корчма. Тут  була літня дача одного з протопопівських одноосібників. У Корчмі був фруктовий сад, обсаджений тополями,маленький ставок і дерев’яний будинок з надвірними спорудами. У 1967р біля Корчми на Городищі було  посаджено сосновий бір і березовий гай. Від бору починається Циганський Яр. Він одержав таку назву тому,що в ньому дуже часто зупинялись на відпочинок цигани-кочівники. Повз Циганський Яр проходить дорога, що  пов’язує с.Вільшани і с.Мерчик через Гуківку, Вертіївку. Колись вона мала велике значення для виходу  на Мурафський шлях. В 1968р в Голодівському Яру створено  ставок.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь