Пільгове кредитування на придбання житла

ДО ВІДОМА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

 

Іпотечні кредити для ВПО: оновлена процедура

 

З 2021 року в Україні працює програма надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам (далі - ВПО) за рахунок коштів гранту, наданих одним з державних банків Німеччини - Кредитною установою для відбудови (KfW).

З початком повномасштабного вторгнення в лютому 2024 року програма іпотечного кредитування ВПО була призупинена, але вже в серпні 2022 року її реалізацію відновили.  

Умови надання пільгових іпотечних кредитів ВПО

Пільгові іпотечні кредити за вказаною програмою надаються ВПО Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – Держмолодьжитло) на придбання житла. Отримувачі кредиту самостійно обирають об’єкти, які придбаються за кошти кредиту.  Однак Порядок передбачає певні вимоги до нерухомості, яка може бути  об’єктом кредитування. Згідно з Порядком, об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок за умови, що такий багатоквартирний / одноквартирний будинок:

  • прийнято в експлуатацію не більше ніж 50 років тому; або 

  • реконструйовано не більше ніж 35 років тому.

УВАГА! За новими правилами, встановленими в листопаді 2022 року, об’єкт кредитування не повинен бути розміщений на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або на території, визначеній тимчасово окупованою відповідно до Закону України  «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Основні умови надання пільгового іпотечного кредиту: 

  • кредит є прямим та адресним (цільовим), тобто може бути використаний позичальником виключно для придбання житла;

  • для одержання кредиту позичальник має використовувати рахунок у спеціально визначеному Порядком банку-агенті, яким є публічне акціонерне товариство акціонерний банк «Укргазбанк» (державний банк);

  • такий кредит надається лише один раз. Право на його отримання вважається використаним з моменту зарахування коштів отримувачу кредиту на його рахунок для цільового використання, що відкритий у банку-агенті. 

  • кредит надається на строк до 30 років (для порівняння, до листопада 2022 р. такий строк становив до 20 років), але не більше ніж до досягнення позичальником на дату повного виконання зобов’язань за кредитним договором віку 65 років (включно).

Хто може отримати кредит?

Для отримання пільгового іпотечного кредиту особа має відповідати таким умовам:

Як отримати пільговий іпотечний кредит за Порядком?

Заява про намір отримати кредит може бути подана заявником:

  • під час особистого звернення до регіонального управління Держмолодьжитла.  

  • В електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, який адмініструється державним підприємством «Дія»

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь