Солоницівська селищна рада

Харківська область

До уваги роботодавців

У 2025 році продовжує діяти державна підтримка для роботодавців, фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, і є людьми з інвалідністю, та які облаштували для працевлаштованих людей з інвалідністю робочі місця або власне місце провадження діяльності / місце незалежної професійної діяльності, у вигляді відшкодування фактичних витрат за облаштування таких робочих місць (постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893 зі змінами).

Хто може отримати компенсацію?

Роботодавці, ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, і є людьми з інвалідністю, та які, починаючи з 18.03.2025, виконали одну з таких умов:

1) Облаштували робоче місце для людей з інвалідністю I або II групи, яка є застрахованою особою (далі – людина з інвалідністю), яку працевлаштовано.

2) Облаштували робоче місце для працівника, який вийшов на роботу у зв’язку із звільненням з військової служби у запас/відставку на збережене місце роботи, і який є людиною з інвалідністю;
 3) Облаштували власне місце провадження діяльності, якщо заявником є людиною з інвалідністю, яка розпочала або після звільнення з військової служби у запас/відставку продовжила свою діяльність як ФОП або фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.
 Дата працевлаштування/виходу на роботу/державної реєстрації людини з інвалідністю має бути не раніше, ніж за 180 днів до дня подання заяви. Працевлаштована людина з інвалідністю на дату працевлаштування/виходу на роботу/державної реєстрації має бути застрахованою.
 Компенсацію не отримає роботодавець, на якого людина з інвалідністю працювала протягом 180 днів перед актуальною датою працевлаштування.

Що можна купити?

Компенсація надається за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця людини з інвалідністю. Прикладами таких засобів можуть бути: спеціалізовані меблі; крісла колісні з електроприладом; поручні та бруси; розсувні двері (засоби для їх відчинення та зачинення); тактильні матеріали для обладнання підлоги та сходів; транспортери для піднімання сходами з електроприводами; підйомні платформи для робочих місць; допоміжні засоби для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити; допоміжні засоби для фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях; допоміжні засоби для захисту здоров`я і безпеки на робочих місцях; брайлівські клавіатури та портативні пристрої (дисплей Брайля, настільний принтер шрифта Брайля); технічні засоби, які забезпечують переклад з/на українську жестову мову як офлайн, так і онлайн. Повний перелік допоміжних засобів, зазначений в додатку 1 до постанови. Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.

Які переваги для роботодавців?

Держава відшкодовує фактичні витрати за облаштування робочого місця/місця провадження діяльності або незалежної професійної діяльності для людини з інвалідністю І або ІІ групи.

Чому це важливо для країни?

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

Як отримати послугу?

1. Працевлаштуйте людину з інвалідністю та облаштуйте для неї робоче місце: офіційно оформіть трудові відносини з працівником, якщо ви роботодавець.

2. Облаштуйте власне місце провадження господарської діяльності, якщо ви є людиною з інвалідністю з числа ФОП, або осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

3. Подайте заяву: Зробіть це через портал Дія або зверніться до центру зайнятості за місцем провадження діяльності.

Зверніть увагу! Заява подається протягом 180 календарних днів з дати:- працевлаштування/виходу на роботу працівника з інвалідністю;- державної реєстрації фізичної особи - підприємця;- взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (особи з інвалідністю, яка провадить незалежну професійну діяльність);- продовження особою з інвалідністю після звільнення з військової служби у запас/відставку діяльності як фізичної особи - підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

4. Додайте необхідні документи:• копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/про вихід на роботу працівника у зв’язку із звільненням з військової служби у запас/відставку на збережене місце роботи;• копію документа, що підтверджує придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця/місця провадження діяльності для особи з інвалідністю.

5. Отримайте компенсацію: Після розгляду заяви та прийняття позитивного рішення, кошти будуть перераховані на ваш рахунок.

Опрацювання послуги:

до 10 робочих днів.

Розмір компенсації:

- до 120 тис грн за облаштування одного робочого місця особи з інвалідністю 1 групи;

- до 80 тис грн за облаштування одного робочого місця особи з інвалідністю 2 групи.

 

З умовами програми можна ознайомитися за посиланням

Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь