Головне управління ДПС у Харківській області інформує

Дата: 02.02.2022 08:12
Кількість переглядів: 394

Яким чином здійснюється реєстрація РК?

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 1 глави 1 розд. III Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахунковихоперацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок), реєстрація розрахунковихкнижок (далі – РК) здійснюється в контролюючому органі за місцем реєстраціїкниги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО).

При реєстраціїРК присвоюється номер, який складається з фіскального номера першої КОРО тапроставленого через дріб порядкового номера такої РК і літери «к». Приреєстрації РК, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, до номераРК додається літера «с».

Пунктом2 глави 1 розд. III Порядку визначено, що РК має бути зброшурована, складатисяз блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій або спрощенихрозрахункових квитанцій та реєстраційної сторінки, при цьому серії та номериквитанцій одного виду, зареєстрованих окремим суб’єктом господарювання, неповинні повторюватися у межах розрядності серій та номерів.

Формуреєстраційної сторінки РК наведено в додатку 6 до Порядку.

РКповинна бути скріплена виробником з використанням машинного способу, якийунеможливлює вилучення корінців розрахункових квитанцій без порушення засобуконтролю.

Згідноз п. 3 глави 1 розд. III Порядку перед реєстрацією РК суб’єкт господарюванняповинен забезпечити:

заповненняна реєстраційній сторінці РК рядків, що містять найменування та податковийномер суб’єкта господарювання;

відсутністьу РК квитанцій із серіями та номерами, що повторюються, згідно з вимогами п. 2глави 1 розд. ІІІ Порядку;

відповіднезаповнення реєстраційної сторінки, яка може розміщатися на останньому аркушіразом з квитанціями.

Накожну РК, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю такимчином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобуконтролю.

Пунктом4 глави 1 розд. III Порядку передбачено, що реєстрація першої РК вконтролюючому органі відбувається одночасно з реєстрацією КОРО на окремугосподарську одиницю або на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО),другої та наступних – на підставі заяви про реєстрацію книги облікурозрахункових операцій та/або розрахункової книжки за ф. № 1-КОРО (далі –реєстраційна заява за ф. № 1-КОРО) (ідентифікатор J/F1311304) (додаток 3 доПорядку). Датою реєстрації першої РК є дата реєстрації КОРО.

Контролюючийорган у разі наявності підстав для відмови, визначених у п. 9 глави 1 розд. IIПорядку, відмовляє в реєстрації РК та повідомляє про це суб’єкта господарюванняне пізніше двох робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви за ф. №1-КОРО. У разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органуне пізніше двох робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви за ф. № 1-КОРОпроводить реєстрацію РК шляхом внесення даних доінформаційно-телекомунікаційної системи ДПС (п. 5 глави 1 розд. III Порядку).

Після реєстрації суб’єкт господарювання заповнює рядки реєстраційної сторінки РК (номер книжки, дата реєстрації, найменування контролюючого органу, серія та номер першого бланка, кількість бланків, номер установленого засобу контролю), після чого РК вважається зареєстрованою. Кількість РК, що реєструються одночасно,не обмежується (п. 6 глави 1 розд. ІІІ Порядку).

ПеререєстраціяРК здійснюється в порядку, визначеному п. 1 глави 2 розд. II Порядку, у разіперереєстрації суб’єктом господарювання КОРО на окрему господарську одиницю абоперереєстрації РРО (п. 8 глави 1 розд. III Порядку).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь