Солоницівська селищна рада

Харківська область

Які вимоги санітарного законодавства повинні бути враховані під час підготовки пляжів і рекреаційних зон, відведених для купання, до літнього оздоровчого сезону

Дата: 02.05.2025 15:19
Кількість переглядів: 77

У зв’язку із настанням оздоровчого сезону влітку 2025 року, Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує, що під час організації місць відпочинку на водних об’єктах та пляжах, ураховуючи безпекову ситуацію, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, повинні дотримуватись вимог чинного санітарного законодавства.

Об’єкти обслуговування населення на пляжах повинні бути забезпечені централізованими системами водопостачання та водовідведення. У разі відсутності централізованих інженерних мереж необхідно влаштовувати систему водопостачання для кожного окремого об’єкта та локальні очисні споруди водовідведення і розміщувати їх поза межами прибережної захисної смуги річок і водойм та пляжної зони.

Пляжна зона повинна бути обладнана:

питними фонтанчиками з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною, відповідно до вимог санітарного законодавства;

душовими та ногомийками з прісною водою, роздягальнями, тіньовими навісами тощо;

урнами для збирання сміття та твердих побутових відходів з облаштуванням відповідно до санітарних вимог;

громадськими вбиральнями, розташованими відповідно до нормативних вимог, з підключенням до систем централізованого водопостачання та каналізації.

На пляжах повинні бути організовані медичні пункти та рятувальні станції.

Майданчик під розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів повинен бути облаштований поза межами прибережної захисної смуги водойм та пляжної зони. Повинен бути укладений договір зі спеціалізованим підприємством на вивіз твердих побутових відходів.

З метою профілактики гельмінтозів на піщаних пляжах не рідше одного разу на тиждень повинно проводитись механізоване рихлення піску з видаленням зібраних відходів та своєчасна підсипка (заміна) піску.

З метою утримання території пляжу в належному санітарному стані необхідно забезпечити щоденне (до 8 години ранку) прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари й дезінфекцію вбиралень, а також видалення зібраних відходів. У роботі необхідно застосовувати деззасоби, дозволені до використання Міністерством охорони здоров’я України, передбачити достатній сезонний запас мийних та дезінфекційних засобів і дотримання умов їх зберігання.

У місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин.

Об’єкти громадського харчування та продуктової торгівлі всіх форм власності, які розташовуються в пляжній зоні, повинні бути зареєстровані в держреєстрі, відповідно до «Порядку державної реєстрації потужностей», затвердженого наказом Мінагрополітики від 15.02.2024 №431, та мати в наявності інформацію про реєстраційний (особистий) номер потужності.

Перед початком та в період функціонування пляжу суб’єкту господарювання необхідно забезпечити періодичний контроль за станом води відкритих водойм, призначених для купання населення.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь