До уваги мешканців громади!

Дата: 31.08.2023 13:05
Кількість переглядів: 1144

Шановні мешканці Солоницівської селищної територіальної громади!

 

Повідомляємо,  що відповідно  до  ч. 2 ст. 31 Закону України «Про управління відходами»  та ч. 1 ст. 25 Закону Країни «Про житлово-комунальні послуги» утворювачі побутових відходів зобов’язані укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити в установленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами.

До джерел утворення побутових відходів відносяться об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Правилами надання послуги з управління побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2023 року № 835 визначено, що послуги надаються споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги з управління побутовими відходами відповідно до статей 13 і 14 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Індивідуальний договір (публічний договір приєднання) укладається з індивідуальним споживачем відповідно до типового індивідуального договору про надання послуги з управління побутовими відходами і затверджений Додатком до цих Правил.

   Відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» публічні договори приєднання вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування або на веб-сайті виконавця послуги споживач не повідомив про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень до нього, і при цьому виконавець не припинив надання комунальної послуги споживачу.
         Договір є публічним і набирає чинності з дня акцептування його споживачем, але не раніше ніж через 30 днів з моменту опублікування.

Фото без опису

Що таке Публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України. В даному випадку між жителями Солоницівської селищної територіальної громади та КП «Солоницівське ЖЕГ» укладається договір  про надання  послуги з  вивезення твердих побутових  відходів (ТПВ).

Публічний договір - це дуже  поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання, також, наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування,  де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

Згідно з рішенням  виконавчого комітету  Солоницівської селищної ради від 09.06.2023 р. № 268 Комунальне підприємство «Солоницівське житлово-експлуатаційне господарство» (далі – виконавець) в особі директора Ващенка Антона Олександровича, що діє на підставі Статуту, визначено виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів  на території Солоницівської селищної територіальної громади. 
З моменту набрання чинності Договору кожен власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформивши субсидію.

У процесі життєдіяльності сміття продукує кожен мешканець,  а, оскільки КП «Солоницівське ЖЕГ» визначено єдиним надавачем таких послуг в громаді,  то виходить, що підприємство надає послуги всім без виключення мешканцям і приватних домоволодінь, і багатоквартирних будинків. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих рахунків-квитанцій.

«У мене немає сміття»

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики.
        Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч таких побутових відходів: пакувальну тару, полімерні вироби, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?
Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами населених пунктів у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.
Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…
Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цім повітрям дихають всі жителі громади і що найстрашніше – діти.

Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Ні одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду «утилізації». Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до сміттєвого баку на території громади, або вночі підкинути сусідам у контейнер чи просто виставити мішки біля контейнерів з сміттям  і це все безкоштовно.

Але ж сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще - вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того,  підприємство ще платить податки та має багато інших витрат.

Тепер про відповідальність громадян

Відсутність сплати згідно з Публічним Договором на вивезення твердих побутових відходів із спеціалізованими підприємствами є порушенням, за яке настає відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

Договір укладається з усіма мешканцями Солоницівської селищної територіальної громади,  нарахування здійснюються на кожного мешканця відповідно до бази даних. При виникненні певної заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оскаржити наявність заборгованості, потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України,  крім нього.

Шановні мешканці!

З огляду на зазначене при виникненні будь яких запитань, зауважень та пропозицій щодо впровадження Публічного договору на вивезення твердих побутових відходів, просимо Вас звертатись у КП «Солоницівське ЖЕГ» за адресою: смт Солоницівка, вул. Слобожанська (Пушкіна), 27, тел. 063-125-89-42.
        Також, користуючись нагодою, просимо керівників підприємств, установ та організацій, які знаходяться на території Солоницівської селищної територіальної громади, по-новому поглянути на питання благоустрою територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. 
Закликаємо Всіх, без винятку, дбати про чистоту та дотримуватися правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок в нашій громаді та Україні!

ТИПОВИЙ ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуги з управління побутовими відходами


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь